Karola Miarki 5a, 41-407 Imielin
+48 32 222 45 15
BIURO CZYNNE: PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 8:00 - 16:00

Energetyka

Energetyka to dział nauki i techniki, a także gałąź przemysłu zajmująca się pozyskiwaniem, przetwarzaniem oraz użytkowaniem różnych form i nośników energii, my jako Copco zajmujemy się wyłącznie elektroenergetyką.

Rozwój cywilizacyjny i poszerzanie sfery dobrobytu, ostatnio szczególnie widoczne w Europie, powoduje coraz większe zapotrzebowanie na energię a wzrost zapotrzebowania wymaga budowy nowych sieci napowietrznych i kablowych SN i nN. Obecnie kładzie się nacisk na kablowanie sieci SN co pozwala osiągnąć największą poprawę w zakresie m.in. zwiększenia bezpieczeństwa zaopatrzenia odbiorców i ograniczenia kosztów strat sieciowych.

By sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu zbudowaliśmy Dział elektroenergetyki który, zajmuje się kompleksową obsługą odbiorców energii elektrycznej od wykonania koncepcji, poprzez projekt, aż do realizacji robót elektroenergetycznych.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonawstwem:

– sieci elektroenergetycznych kablowych i napowietrznych średnich napięć SN;

– sieci elektroenergetycznych kablowych i napowietrznych niskich napięć nN;

– przyłączy elektrycznych nN do sieci dystrybucyjnej;

– budowę stacji transformatorowych SN/nN;

– przebudowy sieci elektroenergetycznych SN i nN w związku z kolizją z projektowanymi obiektami.

– budowę zasilania elektroenergetycznego wraz ze stacją transformatorową z pomiarem pośrednim dla prywatnych Odbiorców;

– instalacji elektrycznych nN przemysłowych w tym: tras kablowych, szynoprzewodów, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, jak również oświetlenia ulicznego i parkowego.

Budowa profesjonalnych sieci kablowych wymaga specjalistycznych narzędzi by minimalizować koszty związane m.in. z przekopami, rozbiórką dróg i chodników, dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty przeciski i przewierty sterowane.

Szczegółowy opis naszych usług w działach.