Karola Miarki 5a, 41-407 Imielin
+48 32 222 45 15
BIURO CZYNNE: PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 8:00 - 16:00

Przewierty Sterowane

Przewierty sterowane

Horyzontalne przewierty sterowane to nowoczesna technologia polegająca na wykonaniu poziomych przewiertów sterowanych. Przewierty horyzontalne są odmianą odwiertów kierunkowych, zaliczają się do grupy o nazwie technologia bezwykopowa. Dzięki zastosowaniu najnowszych systemów sterujących i pomiarowych, trajektoria wykonywanego przez nas przewiertu wraz z położeniem punktu wyjścia perfekcyjnie pokrywa się z projektem planowanego przewiertu. Technologia HDD pozwala na wykonywanie tego typu przewiertów na terenach silnie zurbanizowanych.

przewierty sterowane

Horyzontalne przewierty sterowane

Dzięki tej technologii możemy bez niszczenia terenu znacznie skrócić trasę rurociągu. Cały proces przebiega pod ziemią, omijamy wszelkie przeszkody terenowe. Jeżeli chcemy wykonać przewiert np. pod drogą, takie rozwiązanie jest najlepszym pomysłem, ponieważ nie ma konieczności zatrzymywania ruchu, kolejne zalety to:

  • nienaruszanie terenu, nie trzeba ponosić kosztów z naprawa szkód, które mogą wystąpić podczas metod wykopowych
  • niższa cena, w przypadkach gdzie tradycyjne metody nie sprawdzą się
  • praca dzięki przewiertom sterowanymjest o wiele wydajniejsza, klient ma więcej czasu na inne prace

Jak działają przewierty sterowane ?

Pierwszym procesem jest wykonanie projektu trasy, którą przebiegnie przewiert pilotażowy.

Kolejnym krokiem jest  przewiercenie się przez wcześniej zaplanowaną trasę. Przewiert jest wykonywany przez specjalną głowicę sterowaną ( żerdzie z płetwą ). Głowicą steruje umieszczony w niej nadajnik z zaprogramowaną trasą, dzięki tej sondzie możliwa jest lokalizacja i poprawa trajektorii, tak aby przewiert był jak najbardziej dokładny.

Po wykonaniu przewiertu montowana jest „głowica rozwiercającą”, która za zadanie ma poszerzyć otwór do średnicy tak, aby zmieściła się w nim planowana rura.

przewierty sterowane

Co się dzieje z urobkiem, który wykopała głowica ?

Podczas wykonywania przewiertu sterowanego do głowicy podawana jest „płuczka bentonitowa” mająca na celu transport urobku, stabilizację wykonanego tunelu oraz schłodzenie wiertnicy. Po wykonaniu otworu płuczka twardnieje, wzmacnia cały przewiert, pomaga w prostszym osadzeniu rurociągu.

Horyzontalne przewierty kierunkowe

Ta technologia pozwala na wykonanie rożnego rodzaju instalacji ( wodociągi, kanalizacja, gazociągi, linie energetyczne ). Wszędzie tam gdzie niemożliwe jest wykonanie odkrytego wykupu pod rury lub kable.

Precyzyjny proces wraz z systemem pomiarowym.

Systemy których używamy umożliwiają śledzenie w czasie rzeczywistym całego procesu przewiertu. Kąt ( azymut ) wiercenia, kąt pochylenie głowicy oraz bieżąca głębokość. Wykorzystywana jest tutaj technologia radiowa.

Nasza firma oferuje usługi na najwyższym poziomie. Pełna oferta

przewierty sterowane
  • o średnicach fi 40mm do 315mm o długości max 150mb
  • wciąganie rur RHDPE o średnicach fi 40mm do 315mm
  • przeciski kretem fi 40mm do fi 160mm
  • zgrzewanie rur RHDPE
  • przewierty sterowane w zakresie ( wodociągów, telekomunikacji, energetyki, gazociągów )

Kiedy warto zrobić przewierty sterowane?

Technologii HDD używamy: na terenach silnie zurbanizowanych, przy pokonaniu przeszkód w postaci traktów komunikacyjnych, na terenach o gęstej sieci rożnych instalacji, w przypadku przekraczania rzek i kanałów, podczas pokonywania gór i wzniesień, gdy prowadzimy instalacje przez tereny które ze względu na walory przyrodnicze powinny zostać nienaruszone.

Po więcej informacji należy zgłosić się do działu odpowiedzialnego za Horyzontalne Przewierty Sterowane. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego profilu społecznościowego na Facebook’u.

Zapraszamy do obejrzenia, po prawej stronie galerii przeprowadzonych przewiertów przez nasza firmę.